ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
czwartek, 30 października 2014
45. "To ja jestem tropem".

Dużo czytam i podobają mi się te ksiażki, tylko nie chce mi się o nich pisać...

tak jak tu... niby wydana w Czarnej serii, ale ta powieść to nie kryminał, nie sensacja... wcale nie wiem jak to nazwać, najlepsze są tu opisy postaci i wielorakość charakterów dlatego może możnaby nazwać tą książkę powieścią o ludziach, którym przydarzyło się cos strasznego w życiu. Bo są tu siostry wypisz wymaluj z Angeli Carter: wiecznie sie spierające, stare panny, oszalałe, samotne, zabawne, które w dzieciństwie straciły najmłodszą siostrzyczkę (zaginęła) i cała rodzina całe ich życie nie mogła pozbyć się tego ciężaru. Jest gargantuiczny ojciec, którego osiemnastoletnia córka została zamorodowana w jego firmie, kiedy w wakacje jako stazystka pomagała sekretarce... Jest i Michelle, która zabiła swojego męża, bo wszedł do domu i obudził dziecko, jej dziecko, tak męcżące, tak głośne. Wszystkie te historie splataja się z kolejną - opowieścia - życia Jacksona Brodiego, który był policjantem a teraz pracuje jako detektyw i ma rozwikłac te zagadki zaginięcia, porwania, zniknięcia sam mając trudne przeżycia za sobą. Dobrze się czyta, bo wszytskie postacie są świetnie napisane, są charakterne, prawdziwe, namacalne tylko cała historia jest taka troche mdła.

17:22, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 października 2014
44. "Teoria gier istnieje dzieki elementowi niepewności - na planszach i w rzeczywistym świecie".

 

piątek, 24 października 2014
43. "Dziewczyna o północy dziewczyna o północy/Na twarzy martwy usmiech i przerażone oczy".

Świetny kryminał!

Sasza Załuska, jest profilerem, po siedmiu latach wraca na Pomorze z Anglii, gdzie ma otwarty przewód doktorski. Wraca z małą córką i planami pracy w banku, ale zanim pójdzie na rozmowę znajdują ją "koledzy" z dawnych, policyjnych lat.

Akcja cofa się do 1993 roku - poznajemy wtedy braci Staroniów, ich wuja Słonia, którzy rządzi Pomorzem, ich przyjaciół i pierwsze miłości. Niestety nie wszystkie szczęśliwe. Już w 2003 roku okaże się, ze są oni zamieszani w mordestwo Janka Wiśniewskiego, znanego piosenkarza w jego klubie Igła. Janek był ćpunem, miał powiązania z mafią, robił brudne interesy a znany był tylko z jednego przeboju "Dziewczyna o północy". Kto był jego mordercą? Kto zyskał na jego śmierci? Czy przeszłość ma z tym coś wspólnego?

 

 

09:31, arturobandim
Link Komentarze (2) »
sobota, 04 października 2014
42. "Czujesz, jak coraz bardziej oddalamy się od tego, co uważamy za wartościowe i oczywiste?".

Ann Lindell jest policjantka w Uppsali, to nasze pierwsze spotkanie, ale chyba nie ostatnie.

Sprawy są dwie - pewien znany polityk, który uważany był za zmarłego nagle po 12 latach wraca do Szwecji i... przyznaje się do morderstwa oraz w małej miejscowości niedaleko Uppsali znaleziono odcięta kobieca stopę. Lindell zajmuje się i jedną i druga sprawą... nie za szybko, dokładnie, poświęcając czas też swojemu synkowi. Sprawa polityka dotyka przeszłości - jego wuj walczył w Hiszpanii, miał zatargi z nazistami. Sprawa stopy dotyczy nie do końca legalnych migracji i malej wioski pełnej osamotnionych domów. W ogóle więcej jest w tym kryminale nastroju grozy niż faktycznych morderstw i strachu. Dobrze się czyta, a będzie pewnie jeszcze lepiej jak spadnie śnieg.

11:51, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Tagi