ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
niedziela, 29 września 2013
36. "Pijak wśród wrocławskich bandytów zwykle cieszy się sporą sympatią, opartą oczywiście na wspólnocie doświadczeń".

czwartek, 26 września 2013
35. "Czerwony to najszybszy kolor świata. Szybsze są tylko światło i urząd skarbowy".

Przezabawna jest ta książka! Świetnie się czyta :)

Anna, lekarka, zabiera z miejsca wypadku i zawozi do szpitala pięknego Mikołaja. Zabiera mu też forsę z portfela i klucze od mieszkania, a sobie samej nadaje nowy status: dziewczyny chłopaka. Kiedy okazuje się, że Mikołaj nie jest byle jakim trupem tylko wyjatkowym przypadkiem medycznym, Anna odwiedza jego rodzinę w Gródku. Jest kilkoro jeszcze bohaterów tej powieści i wszyscy oni są zabawni, zagubieni, trochę oderwani od rzeczywistości, mało jedzą, dużo rozmyślają i, co podoba mi się najbardziej, mówią prosto z mostu.

Polecam! 

15:38, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 września 2013
34. "Żeby się pogubić, trzeba przede wszystkim uważać".

sobota, 21 września 2013
33. "Poza tym po co mieć zabawkę, jeżeli człowiek nigdy nie może się nią pobawić".

32. "Czasem słowa nie mieszczą w sobie uczuć, które próbujemy w nie wlać".

Sage cierpi po stracie matki, zostały jej tylko dwie siostry i ukochana babcia. Uczęszczając na spotkania osób, które zmagaja sie ze stratą kogoś bliskiego poznaje Josefa Webera, jowialnego staruszka, który po pewnym czasie prosi ją o nietypową przysługę. Prosi, by Sage pomogła mu umrzeć. Okazuje się, że Josef Weber był nazistą i pracował w obozie w Auschwitz, gdzie spotkał na swojej drodze babcię Sage... ale czy na pewno? I czy w takim razie może liczyć na odkupienie win? Czy ludobójstwo ulega kiedykolwiek przedawnieniu?   

piątek, 13 września 2013
31. "W tym królestwie jestes teraz wszystkim tym, kim był kardynał, a nawet znaczysz więcej".

Nareszcie udało mi się skończyć tę powieść. Niechybnie myślalam, że będzie fajnym sposobem spędzenia wakacji... okazalo się, że po 400 stronach w upale tak mnie zmęczył Cromwell i tysiąc pięćset bohaterów książki, że umiałam wrócić do nich dopiero wczorajszego, jesiennego, deszczowego popołudnia. Cieszę się :) (głównie tym, że mam w domu drugą część i zaraz zacznę czytać)

To wielka, imponująca historia życia Tomasza Cromwella: syna kowala, który stał się lordem sekretarzem króla Henryka VIII. Historia niezłomnego charakteru chłopaka, który zawsze musiał walczyć o swoje a w dorosłym wieku siecią kontaktów, obelg, pomówień i sekretów oplótł cały Londyn, także każdego miał w kieszeni. Ale to też imponująca historia XVI wiecznej Anglii (naprawdę, jak dla mnie zbytnio imponująca... nigdy nie chcialam AŻ tyle wiedzieć o rodzie królewskim Henryka VIII) z mnóstwem nazwisk, brawurowo opisanych postaci, szczegółów z życia codziennego tamtejszych czasów. Dwa Bookery robią swoje - po prostu należy to przeczytać, zróbcie sobie duuużo herbaty, bo pierwszy tom ma 654 strony :)  

środa, 11 września 2013
30. "Ty nie możesz być moim synem".

O autorze
Tagi