ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
wtorek, 24 lipca 2012
41. "Pozytywka zamilkła"

 

czwartek, 19 lipca 2012
40. "Człowiek może umrzeć tylko raz. A jak umrze trochę wcześniej, to tylko troszkę dłużej jest umarły."

Bardzo długo nie mogłyśmy na siebie trafić - ja i ta książka. Chyba wszystkie wcześniejsze rzeczy Szczygła miałam już przeczytane, kiedy dwa dni temu znalazłam w końcu "Gottland".

Wspaniała jest ta książka! Tak jak wspaniały jest sposób opowiadania Szczygła: szczery, bezpośredni, nieoceniający, z humorem i dystansem. Wspaniały jest ten kraj: odważny i uległy jednocześnie, zaangażowny i obojętny, pełen humoru i smutku, skrywanego gdzieś głęboko w trzewiach. Opowieści o powstaniu wielkiego imperium obuwniczego Bata, o Zdenku Adamcu, Karelu Gotcie czy pomniku Stalina, wszystkie razem są słodko-gorzkie, zabawno-smutne i wszystkie trochę niesamowite. Jakby nad Czechami, wcześniej Czechoslowacją, kłębiły się jakieś specjalne prądy powietrzne i nie mogły się zdecydować: rozśmieszać tych ludzi czy zostawić ich we łzach.

Polecam!

czwartek, 05 lipca 2012
:)

Och, jakie to miłe! Na stronie Marcina Wrońskiego jest link do moich ulubionych cytatów z jego książek http://www.marcinwronski.art.pl/index.php/pl/aktualnosci/22-artykuly/varia/489-zlote-mysli-zygi-maciejewskiego

Dziękuję serdecznie!

14:09, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 lipca 2012
39. "Całe miasto odetchnęło, uśmiechnęło się i podziękowało Bogu za cud."

I ja podziękowałam za cud, że w ogóle udało mi się skończyć tę nudną i infantylną książkę... Może to i powieść dla młodzieży, ale wiele już takich czytalam i nie były aż tak naszpikowane dydaktyką, grzeczne i przez to beznadziejnie nudne.

Moje wejście w świat książek po Euro może nie jest udane, ale mam nadzieję, że będzie lepiej.

O autorze
Tagi