ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
czwartek, 25 czerwca 2015
46. "Byli wolni, odważni i silni. Jak lwy, które nie dadzą się poskromić".

CzarnaSeriaPogromcalwow_CamillaLackbergimages_big299788375548181

 

20:14, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 czerwca 2015
45. "Możesz nie być wiarygodnym źródłem informacji o samej sobie".

motylbiext24810813

 

17:40, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 czerwca 2015
44. "Nie rozumie, że to wciąż jest żywe. Przeszłość jest nie tylko wspomnieniem".

okularnik

13:32, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
43. "Mało kto potrafi mocą samej nadziei zżółcić czerwień".

Lost_and_found

13:30, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
Big Book Festival

Tydzień temu przeżyłam wspaniały weekend. Naprawdę! I utwierdziłam się tylko w tym, że tak jak do niedawna jeszcze co roku jeździłam na różne festiwale muzyczne teraz chyba zacznę jeździć na literackie. Na Openerze, Selectorze, Coke'u zawsze dziwiłam sie fanom muzyki, którzy siedzieli od rana w miasteczku festiwalowym i słuchali/chcieli słuchać dosłownie wszystkiego a tu proszę... to samo ze mną zrobił Big Book Festival!

Pierwszy dzień zaczęłyśmy od stadionu Polonii, gdzie na wycieczkę zabrał nas Stefan Szczepłek. Jak wspaniale opowiada on o piłce nożnej, jak barwnie i ciekawie wie każdy, kto czyta jego felietony w Rzeczpospolitej a że jest przeuroczy osobiście to już trzeba się przekonać samemu. Potem kolejno byłyśmy na spotkaniach z Angeliką Kuźniak i Jakubem Żulczykiem oraz Dominiką Słowik i tu niestety małe rozczarowanie - oba te spotkania prowadził, jakoś tak nieudolnie i na chybił-trafił Andrzej Bajguz. Na obu spotkaniach zadawał te same pytania, trzymał się ściśle swojego scenariusza, wykazywał za małą wnikliwością co do książek autorów i po prostu zabrakło rozmowy o literaturze. Poza tym skontrowany przez Żulczyka powinien zmienić podejście a nie iść w zaparte :) No trudno! Wykorzystałyśmy ten czas na obiad. A po jedzeniu zajęłyśmy już miejsca przed spotkaniem z absolutnie ukochaną Zadie Smith. I co się okazało: Sophie Hannah (która w tej samej sali opowiadała o swoich książkach) skradła nasze serca! Była zabawna, ciepła, interesująco i z werwą opowiadała o swoich książkach, o sprawach kryminalnych prowadzonych aktualnie w Wielkiej Brytanii, o swoim warsztacie pisarskim. Po spotkaniu zostałyśmy już na miejscu i tylko to pozwoliło nam z bliska zobaczyć Zadie Smith. Rozmowa była świetna, pisarka jest zabawna, mądra, dojrzała, nie była enigmatyczna, nie uciekala od opowiadania o rodzinie, braciach, trudnościach z godzeniem obowiazków nad dwójką dzieci z pisaniem. Trudno jest mi o tym pisać, bo dla mnie to jedna z najważniejszych autorek. Jedna z najulubieńszych, najmądrzejszych. Bardzo cenię sobie jej zdanie, opinie i bardzo też tęsknię, kiedy długo czegoś nie publikuje. Bylo wspaniale! zadie

Drugiego dnia byłam na stadionie Legii (!), gawędziłam z Razią Iqbal przed spotkaniem z Hanifem Kureishim (tylko na Big Boooku znana dziennikarka pyta czy to miejsce jest wolne i rozmawia z tobą o festiwalu, książkach i pisaniu!), dostałam autograf od Kureishiego, który był przezabawny i choć nie było słychać pytań Tymona Tymańskiego to odpowiedzi Brytyjczyka były świetne: powalające i bezpretensjonalne. Ale najfajniejsze, co przeżyłam to spotkanie z Katarzyną Bondą i Leszkiem Koźmińskim. W piwnicy na Hożej zainicjowano miejsce zbrodni i mieliśmy najpierw to opisać - z Bondą i potem omówić - z kryminalistykiem. Dwie i pół godziny minęły jak z bicza strzelił, dowiedziałm się co nieco o warsztacie pisarza kryminałów, o sposobach konstruowania opisu miejsca zbrodni, o technikach śledczych. Wracałam do domu z podpisanym "Okularnikiem" i nie mogłam się nadziwić, że ten weekend tak szybko minął, że ktoś wymyslil taki świetny festiwal, że mogłam w nim uczestniczyć, że szkoda, że trzeba czekać rok na kolejny.

Chyba pojadę na Conrada!   

 

IMAG2313

 

 

 

13:09, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 czerwca 2015
42. "Och tak, musiała się za tym kryć jakaś wielka intryga".

koalicjaszpiegowmisjahexipenbiext24813870

 

15:19, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 czerwca 2015
41. "Ty też kiedyś byłeś dzieckiem i co z ciebie wyrosło?"

koal

 

16:36, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 czerwca 2015
40. "Wciąż nawijała o różnych sadzonkach i mszycach..."

Koalicja_szpiegow_Luminariusz

22:07, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
39. "Mam pewną naturalną skłonność do zadawania sobie pytań".

ae

 

16:57, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 czerwca 2015
38. "Wyśpij się kiedyś w łóżku zaścielonym przez Boga".

Holyfood

22:16, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
O autorze
Tagi