ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
niedziela, 20 kwietnia 2014
25. "Ja wsysam w siebie lato tak jak dzika pszczoła wsysa miód".

Nigdy wcześniej (jak to możliwe?) nie czytałam tej zachwycającej opowieści o Ronji, dzielnej córce zbójnika, kochającej wiatr, las, dzikie konie i swojego przybranego brata Birka. Polecam każdej małej i dużej dziewczynce, by brała przykład z bezkompromisowej, ale umiejącej przebaczać, nie chowającej urazy, przyjacielskiej, zadowalającej się najprostszymi rzeczami Ronji. No i wsysajcie wiosnę, róbcie z niej przekładaniec uśmiechów bliskich osób, ciepłego wiatru na policzkach, pięknie rozkwitającej przyrody. Nie tylko, ale szczególnie, w ten świąteczny czas :)

Alleluja!

Tagi: dla dzieci
10:39, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 kwietnia 2014
24. "Śmierć to najprostsza rzecz na świecie. Tylko umieranie jest okropne".

Od dzisiaj czytam tylko książki, które poleca Ignacy Karpowicz... nie, żartuję! Ale to już druga wspaniała powieść, do której przeczytania zachęciła mnie jego recenzja (bo jak już wszyscy czytelnicy tego bloga wiedzą: kocham się potajemnie w Ignacym Karpowiczu).

Alex Woods jest niepozornym nastolatkiem, a mógłby być Justinem Biberem i Rihanną swoich czasów w jednym, gdyby tylko wykorzystał moment sławy, po tym, kiedy został uderzony w głowę meteorytem. Ale on nie, nic z tych rzeczy... Pewnie też dlatego nie poddaje sie medialnemu szaleństwu, że kilka miesięcy po wypadku zapada na epilepsję. Jego stan jest ciężki więc siedzi głównie w domu wymieniając się korespondencją z pewnym neurologiem i jedną specjalistką od meteorytów, co jak wiemy, każdy 14latek nagminnie kocha. Po powrocie do szkoły, oczywiście!, jest najbardziej "pedalski" w klasie, dlatego często bywa przyczyną kpin i prześladowań innych uczniów. Pewnego dnia podczas ucieczki przed łobuzami chowa się w starej szopie, jej właścicielem jest - jak się potem okazuje - pan Peterson: inwalida wojenny, wielki fan marihuany, miłośnik powieści Kurta Vonneguta, a z czasem jedyny i prawdziwy przyjaciel Alexa.

Książka jest opowieścią ich poznania, przyjaźni, ale też smutnego (a może wcale nie) odchodzenia pana Petersona. Jest lekturą, jaką można sobie tylko wymarzyć, kiedy troche naiwnie i infantylnie tęskni się za Garpem, ogląda obrazki ze "Śniadania mistrzów" (zaśmiewając się po raz kolejny), wspomina Adriana Moola, myśli o tym, by znów się troche zakochać, oderwać, pomarzyć, być w innym świecie. Polecam wam wszystkim gorąco!  

17:22, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 kwietnia 2014
23. "Jesteśmy na miejscu!"

Przepiękna ksiażka! Rysunki z 1959 roku są wciąz świeże, zachwycające, czytelne i zabawne. Dla każdego, kto chce zobaczyć Paryż, niekoniecznie z dzieckiem :)

Tagi: dla dzieci
14:01, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 kwietnia 2014
22. "Chyba nie chcesz być tym, który schrzani sprawę."

Tagi: kryminał
15:30, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 kwietnia 2014
21. "Chcę stworzyć szczęśliwego człowieka. Świat bez cierpienia".

Bardzo dobry, wciągający, trzymający w napięciu thiller! Podobny w klimacie do "Wyspy skazańców" Lehana i książek Jeana-Christopha Grange. Daniel dostaje list od swojego brata bliźniaka Maxa z prośbą, by go odwiedził. Max przebywa w Rajskiej dolinie, klinice w Alpach zajmującej się... no właśnie, czym? Pobyt z bratem przybiera dla Daniela nieoczekiwane skutki... Naprawdę mocne!

17:35, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 kwietnia 2014
20. "Nikt nie tęsknił za tymi facetami".

07:12, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Tagi