ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
poniedziałek, 30 marca 2015
17. "Jak chcesz się podroczyć z bibliotekarzem, to najlepiej coś poprzestawiać. to ich doprowadza do szału".

bratki

 

17:49, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 marca 2015
16. "Czasami jesteś tak zwinna jak jednonogi fleming na ruchomych piaskach".

jednomaleklamstwobiext26108001

Nie jest zła ta powieść, da się czytać. Tylko Livie faktycznie jak ten jednonogi fleming na ruchomych piaskach nie wie co ma wybrać na pierwszym roku studiów: imprezy czy naukę, przyjaciół czy rodzinę pozostawioną w Miami, Ashtona czy Connora no i najważniejsze: swoje marzenia czy oczekiwania nieżyjących rodziców. Trochę ta jej szarpanina jest infantylna i naiwna dopóki nie przypomnimy sobie, jak my się czuliśmy na pierwszym roku studiów, mając 19 lat i wiele, wiele wyborów przed sobą.

 

18:19, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 marca 2015
15. "I dlatego czasem płakała - nad daremnością wszystkiego, nad tym, co straciła".

Za.sciana

19:15, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
14. "Reacher zawsze aranzował wszystko tak, by móc w ułamku sekundy ruszyć dalej".

bezlitosciuiext3639910

19:06, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 marca 2015
13. "Jeżeli uda się wam dowiedzieć, dlaczego fascynuje go skóra, to znajdziecie klucz do zrozumienia sprawy".

kolekcjoner.skor

Bardzo lubię czytać książki Deavera. Naprawdę! I dopiero się zorientowałam, że nic o nich nigdy (nigdy!) nie piszę. Wcale nie wiem dlaczego tak się dzieje... Ale myślę, ze zawsze jestem pod wrażeniem fabuły i ilości okropnych zdarzeń, które są opisywane: dokładnych morderstw, rozczłonkowanych ciał, całego tego ogromu grozy i strachu.

Lubię czytać sensacje, w tym roku to jakoś wyjątkowo, ale mam swoich ulubieńców: spokojny Reacher, bystry Bolitar, elegancki Popielski, wymuskany Szacki, inteligent Harry Hole czy bystrzak Zyga Maciejewski. Ale lubię też zapomnianych detektywów z powieści Deavera tylko, ze oni (tak mi się wydaje) mają zawsze najtrudniejsze, najkrwawsze zadanie. Te książki są przepełnione przemocą.

Ale mają też w sobie nieodparty urok i magnes, zawsze świetną fabułę i zaskakujące zakończenie, dedukcja na najwyższym poziomie! I to przyciąganie, które pozwoliło mi najnowszą powieść "Kolekcjoner skór" przeczytać w naprawdę rekordowym czasie :)

Tu akurat śledztwo prowadzi - znany z poprzednich książek Lincoln Rhyme. Mordercą jest zaś Człowiek z Podziemia, który tatuuje swoje ofiary wstrzykując im truciznę. Tatuażem zaś są słowa, które układają się w pewną całość, a ona może doprowadzić Rhyma i Sachs do rozwiązania zagadki. Kolejnym wątkiem jest wyjście Zegarmistrza z wiezienia i perypetie życiowe nastoletniej podopiecznej Amelii - Pam. Czy coś łączy te sprawy? Te wszystkie sprawy? Musicie przeczytać sami i gwarantuję, ze jeśli lubicie dobrą sensację to będzie dla was wielka przyjemność.

 

 

 

niedziela, 15 marca 2015
12. "Dziecko wołało ją, potrzebowało jej, a ona wiedziala, że jesli ma dalej oddychać, musi szybko opuścić to pomieszczenie".

Bezlitosci_JamesScottimages_product139788328015340

18:38, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 marca 2015
11. "Zostań przy zyciu i zobacz, co przyniesie następna minuta".

Silaperswazji_LeeChildimages_product299788374181198

 

środa, 04 marca 2015
Let the butchery begin

frank

Powstrzymałam się zaledwie pięć dni... Nic nie czytam, nic nie jem, nie oglądam, nie chodzę nigdzie, spędzam czas z Frankiem Underwoodem. Polecam gorąco!

13:57, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 marca 2015
10. "Samotność była jego naturalnym stanem."

Elitazabojcowbn33193

I choć samotność to jego naturalny stan to tutaj Jack Reacher musi współpracować. 

O autorze
Tagi