ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
niedziela, 29 grudnia 2013
57. "A tam, gdzie zdarzył się jeden cud, zdarzy się ich więcej".

21:01, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 grudnia 2013
56. "Zawsze byłeś mistrzem: cichy, skuteczny, zabójczy. W zakładzie wołali na ciebie "trujący bąk", zapomniałeś?"

" (...) nie ma większej, czystszej i bardziej bezinteresownej miłości niż ta, którą tworzy prawdziwa przyjaźń. I taką właśnie miłością ja was darzyłem. Na a teraz ten kryzys euro. Jeśli szybko tego nie naprawią, będziemy mieli przegwizdane. Ale tym wy się nie musicie już przejmować, bo smierć jest najlepszą metodą przechytrzenia kryzysu. I tyle. My, zajmujący się skokami na bank, jestesmy z natury lakoniczni. Żegnajcie, drodzy przyjaciele." 

16:13, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 grudnia 2013
Wesołych Świąt dla MNIE!

Podczas światecznych zakupów kupiłam sobie sama prezenty - jeden od Rodziców, jeden od Teściów i jeden od siebie :) Wybór był bardzo przemyślany: chciałam jakieś powieści obyczajowe, nie-ulubionych pisarzy, o których (książkach, nie pisarzach) coś słyszałam. Recenzje Dickera czytałam i dobre i złe więc sama jestem ciekawa, "Dostatek" polecal Ignacy Karpowicz a że kocham sie w nim nieprzytomnie odkąd przeczytałam "Ości" więc uwierzyłam mu bezgranicznie. O Alice Hoffman musiałam coś słyszeć wcześniej, ale nawet nie bardzo jestem sobie w stanie przypomnieć gdzie. W każdym razie już zacieram ręcę!

Czytaliście te powieści? Co sobie kupujecie na Święta?    

 

piątek, 13 grudnia 2013
55. "Nawet nie próbuj zrozumieć dziewczyn. Ta sztuka sie jeszcze nikomu na świecie nie udała".

czwartek, 12 grudnia 2013
54. "Ta chwila pachniała poziomkami dopiero co zerwanymi z krzaczka".

Szarlotka vel Karolina vel Tuśka spędza wakacje w pensjonacie, w ktorym pracują jej rodzice. Poznaje tam zwriowanego kucharza Bazylego, kota - Dziadka oraz przystojnego Patryka vel Patyka. Pomaga w kuchni jak może, bo ma świetny węch i łatwo rozpoznaje zapach, ale nie tylko... W książce są też łatwe przepisy kucharskie, na to, co własnie gotuje Bazyli.   

wtorek, 10 grudnia 2013
53. ""Hogelmann! Ze słońca, ale to już! Jak ktoś powtarza klasę, ma być blady!"

poniedziałek, 09 grudnia 2013
52. "Jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata".

51. "Straciłem coś, z czego posiadania nigdy nie zdawałem sobie sprawy".

sobota, 07 grudnia 2013
50. "Trzymaj się mnie, a nic ci się nie stanie."

Młodziutki Jack Reacher dopiero co zaczyna swoją przygodę z włóczęgostwem: pół roku wcześniej odszedł z wojska. No i, oczywiście, trafia do miasteczka, w którym wiele się dzieje... najpierw go aresztują, trafia na weekend do więzienia, potem go wypuszczają i proszą jeszcze o pomoc. Sprawa jest tak poważna, że dotyka Departamentu Stanu, zamieszany jest w nią też starszy brat Jacka- Joe. Walcząc ze wszystkimi dookoła, dedukując co kolejno zrobią przestępcy i wypijając hektolitry kawy Reacher ma jeszcze czas zakochać się w pięknej Roscoe.

Nie wychodźcie z domu, poczytajcie Lee Childa!

środa, 04 grudnia 2013
49. "Życie ma sens dopiero wtedy, gdy się go przypomni i zrozumie".

Mroczna opowieść, na granicy snu i jawy... Alicja Tabor wraca do rodzinnego Wałbrzycha, by opisać historie znikających dzieci. Sama będzie musiała postawić się strasznym kotojadom, zmierzyć z opowieściami z przeszłości: prawdą o siostrze i matce. A w tle Zamek Książ i losy księżnej Daisy, cygańsko-niemieckie dzieci wychowywane przez Polaków i Matka Boska Bolesna, patrząca na wszystko z góry.

Warto przeczytać!

O autorze
Tagi