ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
poniedziałek, 12 listopada 2012
64. "Można w coś naprawdę mocno wierzyć a mimo to się mylić."

Mała, siedmioletnia Faith widzi Boga w sukience i okropnych butach, widzi Boga, który jest kobietą, jej opiekunką, strażniczką. Potem mała Faith krwawi z dłoni i boku, wskrzesza swoją babkę i uzdrawia dziecko cierpiące na AIDS. Mała Faith choruje ciężko, kiedy tylko zaczyna się proces jej rodziców o opieke nad nią: dwa razy zatrzymuje jej się akcja serca i zapada w śpiączkę. Mała, siedmioletnia Faith w końcu wraca do domu, do pustego pokoju. Czy dziewczynka jest prorokinią czy tylko nie umie poradzić sobie z rozstaniem rodziców, czy to wielki zbieg okoliczności, że ludzie przy niej zdrowieją czy prawdziwy cud?

Dobrze się czyta, w sam raz na taką piękną jesień.

czwartek, 08 listopada 2012
63. "My jesteśmy jak rodzina, którą można kupić na tandecie."

Przepiękna, wspaniale napisana powieść o trudach dorastania. Rodzina trzynastoletniej Rosie jest "kupiona na tandecie", bo jej tata zginął w wypadku, mama jest byłą alkoholiczką, ojczym niezbyt popularnym pisarzem, są jeszcze przyjaciele rodziny i co najważniejsze przyjaciółka Rosie - Simone. Wszystko to taki zlepek osobowości, które starają się z całych sił, kochaja bardzo, ale często nie wiedzą jak to pokazać i są ze sobą na dobre i na złe.

W klimacie ta powieść jest taka duszna i lepka jak film Coppoli "Przekleństwa niewinności, jak książka Eugenidesa pod tym sammym tytułem, jak wspomnienia każdego z nas z tego okresu, który jak wiemy jest cięzki, przytłaczający i dobrze, że mamy go już za sobą.

sobota, 03 listopada 2012
62. "Jak raz upiekłam szarlotkę, to prosił, zebym mu jej dolała, bo taka dobra".

Bardzo zabawna książka wywiad z ciekawą, kontrowersyjną, starszą panią, która wiele przeżyła, malo widziala i wielu znała. Warta przeczytania, polecam!

O autorze
Tagi