ludzie mówią, że życie to jest to ale ja wolę sobie poczytać
sobota, 22 lutego 2014
12. "Kochasz mnie. Prawda czy fałsz?"

11:20, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 lutego 2014
11. "Chciałam zademonstrować, że nie jestem tylko zwykłym pionkiem w ich igrzyskach".

07:50, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 lutego 2014
10. "Nie mogę stracić chłopca, który podarował mi chleb".

Świetna książka! I to tak obezwładniające uczucie ulgi, że jest dobrze napisana, że bohaterowie sa prawdziwi, że fabuła jest interesująca, że nieprawdą były te recenzje porównujące ją do "Zmierzchu". W porównaniu do sagi o wampirach to jest jak arcydzielo światowej literatury...

Katnis Everdeen staje do Igrzysk śmierci (choć wylosowano jej młodszą siostre, ona postanawia się poświęcić) są to coroczne zawody - z każdego z 12 dystryktów chłopiec i dziewczyna stają do bratobójczej walki. Wysyłani są na arenę, na której mają pokonać pozostałych przeciwników dzięki swoim umiejetnościom walki wręcz, posługiwania sie bronią, przetrwania w trudnych warunkach. Razem z Katniss z 12 dystryktu do igrzysk staje Peeta Mellark, jak sie okazuje od dawna zakochany w dziewczynie... Czy uczucie pozwoli im przetrwać ciężkie chwile? Czy umiejetności wyniesione z domu będą pomocne?

Bardzo dobrze się czyta! 

(biorę się za drugą część) 

16:51, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
9. "Ładny, porządny dom. Dzieci wyglądały na zdrowe, zadowolone i czyste. Inteligentne".

Świetny kryminał, naprawdę! Chyba pierwszy też, który zbliża się do geniuszu Larssona... nie podniecajcie sie zbytnio, napisałam "zbliża się" ;)

Yi Young, Chinka od 16 lat mieszkajaca w Szwecji, wypuszcza w telewizji publicznej dokument. Zagadkowy, ciekawy, obrazoburczy film o projekcie "Przyjaźń między narodzami", o szwedzkich sklepach, rządzie, a na koncu jest ujęcie jej poranionej, zmasakrowanej waginy... Co sie przydarzyło tej (kiedyś) małej dziewczynce? Odpowedzi szuka jej przyjaciel Viggo Sjostrom. Warto przeczytać! 

10:49, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 lutego 2014
8. "Pamiętaj, żeby wszystko, co robisz, było tak zwariowane, że aż niewiarygodne".

Wspaniała, mała Matylda cudowne dziecko i mol książkowy musi zmierzyć się z okropnymi, strasznymi, gburowatymi, płytkimi rodzicami oraz jeszcze gorszą dyrektorką szkoły, żeby na koniec pomóc Pani Miodek odzyskać spadek po ojcu i móc zamieszkać z nią. Piękna książka, nie tylko dla dzieci!  

16:43, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 lutego 2014
7. "Zupełnie niepotrzebnie rozdrapała żałobę".

wtorek, 04 lutego 2014
6. "nikt z nas nie powinien czuć się urażony tym, że ktos zadowala się nami tylko z braku tej osoby, która była najlepsza".

07:20, arturobandim
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Tagi